O mnie

Wierzę w prawo dla Każdego

Jestem od roku 2011 członkiem Izby Adwokackiej we Wrocławiu, a także absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (2002 r.). Edukację prawniczą rozpocząłem na Wydziale Prawa- Juristische Fakultaet- Europa-Universitaet ,,Viadrina” we Frankfurcie nad Odrą. W trakcie studiów w Niemczech zacząłem naukę na Wydziale Prawa i Administracji partnerskiej uczelni w Poznaniu (Uniwersytet Adama Mickiewicza).

Od blisko 20 lat zajmuję się czynnie stosowaniem prawa. Po ukończeniu studiów prawniczych  zajmowałem się obsługą firm i osób fizycznych 
w międzynarodowym obrocie prawnym, głównie między Polską a Niemcami, rozpoczynając współpracę z adwokatami praktykującymi na terenie Niemiec.

Moja praktyka

Biegle władam językiem niemieckim, stale współpracuję z kancelariami adwokackimi, notariuszami, doradcami podatkowymi znajdującymi się na terenie Niemiec.

Egzamin Sędziowski

W latach 2004 – 2007 r. odbyłem  w Sądzie Okręgowym w Świdnicy aplikację sądową, którą zwieńczył złożony w 2007 r. w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu egzamin sędziowski.

Praca w sądach powszechnych

Po zdaniu egzaminu sędziowskiego orzekałem w sądach powszechnych, w wydziałach cywilnych i ksiąg wieczystych.

Praktyka adwokacka

Od 2011 roku prowadzę indywidualną Kancelarię Adwokacką we Wrocławiu.

Poza Kancelarią

Mając świadomość stałej dyspozycyjności, sprostania oczekiwaniom i wymaganiom Klientów wyznaję zasadę, że najlepszym wentylem bezpieczeństwa dla organizmu działającego stale pod presją jest sport i dobry humor. Czynnie uprawiam pływanie, trening siłowy, jazdę rowerem, turystykę i wędrówki górskie. Interesuje mnie historia stosunków polsko-niemieckich, zwłaszcza w obszarze pogranicza, bardzo lubię literaturę faktu i reportaż, dużo podróżuję, zwłaszcza na południe Europy.

Andrzej Rajczakowski

Głównym celem Kancelarii jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Kancelaria zapewnia profesjonalną, kompleksową obsługę prawną, gwarantując skuteczną ochronę Państwa interesów.

adwokat, kancelaria adwokacka, prawo karne, prawo karne wykonawcze, prawo karne skarbowe, sprawy cywilne, prawo gospodarcze,

TOP